sobota, 5 stycznia 2013

#12. Recenzja filmu. Wróg publiczny.

Akcja filmu rozgrywa się w Waszyngtonie. Młody, dobrze rokujący prawnik Robert Clayton Dean (Will Smith) bez swojej wiedzy wchodzi w posiadanie nagraniena którym zarejestrowano morderstwo kongresmana. Nikt nie wie, że dokonał go jego polityczny przeciwnik -  Thomas Reynolds (Jon Voight).

Agenci NSA tropią Roberta starając się odzyskać nagranie. Postanawiają za pomocą nowoczesnej technologi założyć mu podsłuch i obserwować każdy jego ruch. Szybko doprowadzają jego życie do ruiny - żona prawnika (Regina King) posądza go o romans, zostaje zwolniony z pracy a karty kredytowe przestają działac. Ścigany i obserwowany na każdym kroku Dean w końcu pojmuje, że ktoś się na niego uwziął. Jedyną osobą, która może mu pomóc jest Brill (Gene Hackman), były agent NSA.

Tony Scott odwalił w tym filmie kupę dobrej roboty. Aktorzy, muzyka, efekty specjalne. Jak kwiatki w bukiecie - niby każdy inny, ale komponują się w jedną, świetnie pasującą całość. Razemz producentem Jerrym Brucheimer'em stworzyli coś co warto polecić.

Film znajduje się w Kolekcji Filmowe Przeboje.


Myslovitz - Długość Dźwięku Samotności

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione tu komentarze, ponieważ motywują mnie one do dalszej pracy. Jeśli chcesz pozostaw tu adres swojego bloga (ale nie spamuj!) - postaram się na niego zaglądnąć ;)