wtorek, 1 stycznia 2013

#8. Recenzja książki. Suzanne Collins; Igrzyska Śmierci.


 

Poniższa recenzja dotyczy książki, a nie filmu, jednak film i książka mówią o tym samym więc jeśli czytałeś polecam ci oglądnąć film a jeśli tylko oglądałeś i pewnie nie wiedziałeś że jest książka to przeczytaj! Dodam że jest to stara recenzja publikowana jakiś czas temu na łamach gazetki szkolnej i tak naprawdę nie wiem po co ją tu zamieszczam, bo myślę że cała chmara osób już to czytała/oglądała *.*

Na ruinach Ameryki Północnej tworzy się nowe państwo - Panem, z trzynastoma dystryktami ułożonymi wokół Kapitolu imponującego miasta. Kiedy dystrykty buntują się przeciwko jego władzy, Kapitol zmiata z powierzchni Ziemi 13. dystrykt i nakłada na nie okrutną daninę. Każdego roku każdy dystrykt musi oddać dwoje dzieci - chłopca i dziewczynę pomiędzy 12. a 18. rokiem życia. Biorą oni potem udział w Igrzyska Głodowych, walcząc na śmierć i życie z pozostałymi 23 trybutami. Zostać może tylko jeden. A każdy zrobi wszystko żeby przeżyć. Dosłownie wszystko.
Tymczasem w dwunastym dystrykcie żyje Katniss Everdeen. Mimo biedy wyżywia rodzinę, składającą się z siostry Primrose i matki, polując w lesie poza dystryktem razem z najlepszym przyjacielem. Nie bywa zrozpaczona tym jak żyje a jedyną rzeczą której się boi to udział w igrzyskach.
Kiedy nadchodzi Dzień Wyboru z urny wypada jedno nazwisko. I nie jest to Katniss, To jej siostra, Prim. Oszołomiona dziewczyna zgłasza się na trybuta, zastępując siostrę. Razem z wylosowanym chłopakiem, jej rówieśnikiem Peetą Mellark, piekarzem i jej tajemniczym adoratorem wyrusza na arenę. Szybko staje sie prymuską i ulubienicą telewidzów. Ale czy to wystarczy? Osamotniona walczy na ogromnej arenie o życie z innymi zawodnikami, a między nią a Peetą wytwarza się więźm którą trudno będzie zerwać...
Zgadzam się, że Igrzyska Śmierci to najlepsza po Harrym Potterze i Zmierzchu książka.Jest wciągająca i trzyma w napięciu. Jest jedną z moich ulubionych i jak już wzięłam do ręki pierwszą część to nie mogłam się oderwać i "pożerałam" jedną za drugą.
polecam. cena w empiku: 27,99 zł

Rihanna - Diamonds


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione tu komentarze, ponieważ motywują mnie one do dalszej pracy. Jeśli chcesz pozostaw tu adres swojego bloga (ale nie spamuj!) - postaram się na niego zaglądnąć ;)