czwartek, 24 stycznia 2013

#19. Recenzja filmu. Strasznie głośno, niesamowicie blisko.

*Dla odmiany recenzja czegoś nowszego (2011 year). 

Strasznie głośno, niesamowicie blisko to ekranizacja bestsellerowej książki Jonathana Safrana Foera (który zresztą ma polskie korzenie ; ), wydanej pod tym samym tytułem.
Oskar Schell (Thomas Horn) jest niezwykłym nastoletnim chłopcem - błyskotliwym, porażająco mądrym i sprytnym ale potrafiącym się niegrzecznie zachować. Razem ze swoim ukochanym tatą, Thomasem (Tom Hanks), który za wszelką cenę stara się aby chłopiec był szczęśliwy i dobrze zapamiętał swoje dzieciństwo, prowadzi różne poszukiwania. Ojciec wyznacza często Oskarowi misję w której musi popisać się sprytem i błyskotliwością. Przed "najgorszym dniem" chłopiec zamierza z tatą odkryć położenie szóstego okręgu na Manhattanie.
Ich wspólne poszukiwania tragicznie przerywa śmierć Thomasa podczas nalotów terrorystów na World State Center, 11 września. Chłopiec jest zrozpaczony po stracie najbliższej sobie osoby. Rok po śmierci taty pierwszy raz zagląda do jego szafy, gdzie znajduje niebieski wazon z kluczem w środku. Jedyną wskazówką jego pochodzenia jest słowo Black, na kopercie w którą jest zapakowany. Oskar jest pewien, że jego tata zostawił go specjalnie i Black oznacza nazwisko.
Młody Schell postanawia odwiedzić wszystkich Blacków mieszkających w Nowym Jorku i odkryć sekret. Podczas swojej podróży dane mu będzie poznać wiele fascynujących osób, które wesprą go jak mogą. Jednak zamek jest tylko jeden - czy chłopiec go odnajdzie?
Dawno nie oglądałam tak wzruszającego i pięknego filmu. Strasznie głośno, niesamowicie blisko to uczta dla oczu i umysłu. Thomas Horn, mimo że nigdy nie grał w filmie był najlepszym Oskarem jakiego można było sobie wyobrazić co potwierdzili jego filmowi rodzice - Tom Hanks i Sandra Bullock, a także inni światowej klasy aktorzy grający w tym filmie. Reżyser, Stephen Daldry (Godziny, Billy Elliot) zasługuje na oklaski.

*Podkreślone wyrazy są przypomnieniami od autorki (tj. Croco, tj. mnie). 

http://www.wypozyczalnia-video.pl/img/big_aso//00/68/35_1.jpg

http://www.portalfilmowy.pl/foto,8550,2e2578c8c98739604d40100a16b5cd48,jpg.html

http://5.s.dziennik.pl/pliki/3004000/3004807-strasznie-glosno-niesamowicie-643-482.jpg

http://2.s.dziennik.pl/pliki/3006000/3006252-max-von-sydow-strasznie-glosno-643-482.jpg

http://filmyonlines.pl/wp-content/uploads/2012/03/Strasznie-g%C5%82o%C5%9Bno-niesamowicie-blisko-online-napisy-pl-590x300.jpg

 

 Swedish House Mafia - Don't You Worry Child
Zapowiadając na jutro recenzję Nacji oczekuję 1 marca, kiedy to nastąpi premiera Wiecznie żywego, patrz TUTAJ. Zombieee ; )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione tu komentarze, ponieważ motywują mnie one do dalszej pracy. Jeśli chcesz pozostaw tu adres swojego bloga (ale nie spamuj!) - postaram się na niego zaglądnąć ;)