sobota, 5 stycznia 2013

#11. Recenzja książki. Ann Brashares; Stowarzyszenie Wędrujących DżinsówCarmen, Lena, Tibby i Bridget są najlepszymi przyjaciółkami od urodzenia. Kochają się i mimo chodzenia do innych szkół zawsze znajdują czas dla siebie nawzajem.W tym roku po raz pierwszy mają spędzić wakacje osobno.
Przed końcem roku szkolnego Carmen kupuje w sklepie z używanymi ciuchami parę dżinsów. Szybko o nich jednak zapomina i wpycha na spód szafy, a wyciąga dopiero podczas ostatniego spotkania z dziewczynami, w dzień rozpoczęcia wakacji. Tibby, Lena, Bridget a w końcu również Carmen przymierzają spodnie i mimo zupełnie odmiennej budowy uznają że na każdej z nich wyglądają fantastycznie. Postanawiają utworzyć Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów i przesyłać je sobie przez całe wakacje. W końcu przyjaciółki rozstaja się - Carmen wyjeżdża do swojego ojca, Lena do dziadków mieszkających w Grecji, Bridget na obóz futbolowy a Tibby zostaje w Waszyngtonie aby pracować w sklepie.
Na pozór normalne wakacje przemienią się w niezwykłą przygodę pełną wrażeń.
Książka Ann Brashares jest lekturą pełną szczęścia, radości i miłości, lecz ukazuje również problemy - te codzienne i bardziej niezwykłe.
polecam. Brak ofert.

Kings Of  Leon - Use Somebody
o jezu, chyba się zakochałam...


2 komentarze:

  1. Bardzo lubię całą serię, nie czytałam jeszcze tylko czwartej części, ale mam nadzieję, że niebawem to się zmieni :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione tu komentarze, ponieważ motywują mnie one do dalszej pracy. Jeśli chcesz pozostaw tu adres swojego bloga (ale nie spamuj!) - postaram się na niego zaglądnąć ;)