czwartek, 24 stycznia 2013

#16. Recenzja książki. Nicola Kraus & Emma McLaughin; Niania w Nowym Jorku


Nanny jest dwudziestojednoletnią studentką i zawodową niańką. Podczas poszukiwać nowej pracy przypadkowo spotyka w parku panią X, matkę czteroletniego Grayera, która oferuje jej zatrudnienie. Nanny jej nowa pracodawczyni oraz jej synek wydają się być w porządku i chętnie przyjmuje u niej posadę. Niestety okazuje się, że wpadła jak śliwka w kompot - wiecznie nieobecna matka i jej mąż, pan X zajęty romansowaniem w pracy w ogóle nie interesują się dzieckiem, przez musi ich wciąż zastępować.
Jedna z moich ulubionych książek, którą czytałam już 3 lub 4 razy. Historia wydaje się być strasznie prawdziwa, zważając na to, że autorki wcześniej pracowały jako profesjonalne opiekunki.
Niania w Nowym Jorku to lektura, która pokazuje jak oddalamy się od siebie jako rodzina. Piękna i wzruszająca. Nanny naprawdę mi imponuje.
Znak (jedno z moich ulubionych wydawnictw) opatrzyło książkę w bardzo ładną okładkę i łamanie. Lubię to. 
polecam. Brak ofert.

P. S. Zauważyłam, że powstał na podstawie książki film, z Scarlett Johansson. Do nadrobienia ; )Bruno Mars - Locked Out Of Heaven 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione tu komentarze, ponieważ motywują mnie one do dalszej pracy. Jeśli chcesz pozostaw tu adres swojego bloga (ale nie spamuj!) - postaram się na niego zaglądnąć ;)