wtorek, 1 stycznia 2013

#9. Recenzja filmu. Iron Man.

Tony Stark (Robert Downey Jr.) jest wielkim wynalazcą i miliarderem. Cały swój dobytek zdobył dzięki projektowaniu i produkcji broni. Podczas prezentacji swojego nowego wynalazku w Afganistanie zostaje zaatakowany i porwany przez rebeliantów. Okazuje się, że od bomby którą sam wyprodukował doznał głębokich obrażeń  w serce. Rebelianci zmuszają go do zbudowania takiej samej bomby jaką zaprezentował zołnierzom amerykańskim. Tony jednak zamiast bomby buduje dla siebie zbroję, aby móc uciec. Jest ona całkowicie kuloodporna, potrafi zionąć ogniem a w dodatku lata. Wynalazcy ledwie udaje się uciec, lecz rozbija się na pustyni. Na szczęście odnajdują go jego ludzie. Po powrocie do Kalifornii Tony oznajmia na konferencji prasowej, że jego firma Stark Industries nie będzie już produkowac broni. Sam rozpoczyna nowy, tajny projekt Iron Man, majacy na celu udoskonalenie prototypu zbroi i pomóc tym, których ,życia zniszczyła jego broń. Nie spodziewa sie, że jego najbliższy pomocnik i doradca, a wcześniej równiez doradca jego ojca, zdradzi i kupi od buntowników jego plany na stary prototyp robota. Nie chce ich jednak wykorzystać do obrony ciemiężonych...
Wątpię, czy oglądnęłabym ten film gdyby nie grał tu Robert Jr. T on daje mu akcję, uśmiech i sens. Nie polecam osobom, które nie lubią tego aktora bo wszędzie go tu pełno.
godny obejrzenia. cena w empiku: 52,99 zł

Adele - Skyfall

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione tu komentarze, ponieważ motywują mnie one do dalszej pracy. Jeśli chcesz pozostaw tu adres swojego bloga (ale nie spamuj!) - postaram się na niego zaglądnąć ;)