wtorek, 1 stycznia 2013

#7. Recenzja książki. Andrzej Pilipiuk; Kuzynki.


Kraków, u zarania XXI wieku. W wyniku zaskakujących wydarzeń spotykają się trzy, młode kobiety. Każda z nich jest inna - jedna jest żyjącą sto lat alchemiczką, druga agentką CBŚ a ostatnia długowieczną wampirzycą.
Akcja rozpoczyna się gdy agentka Katarzyna Kruszewska, odnajduje portret swojej kuzynki, Stanisławy. Pochodzi on sprzed paru set lat, jednak Katarzyna ma informację, że Stasia... wciąż żyje! Opuszcza Biuro Śledcze i zaczyna pracować ze swoją kuzynką w szkole. Poznają się i bardzo ze sobą zaprzyjaźniają. Stasia szybko odkrywa że jej najlepsza uczennica, Monika jest wampirzycą. Jako że jest sierotą, Kruszewskie przyjmują ją pod swój dach. I wtedy zaczynają się ich przygody... Czy przyjaciółki podołają zadaniu i przezwyciężą wrogów. Czy odnajdą mistrza Sędziwoja, twórcę kamienia filozoficznego? Jak potoczą się losy tych trzech niezwykłych kobiet?
Odpowiedzi na te pytania szukajcie w "Kuzynkach" Andrzeja Pilipiuka, książce w której równie często używa się laptopa jak bułatowego ostrza. Według mnie autor stanął tu na wysokości zadania i połączył polskie realia z niasamowitą dawką fantastyki.
polecam. cena w empiku: 32,49 złT. Love - Lucy Phere, z ich nowego krążka Old Is Gold.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione tu komentarze, ponieważ motywują mnie one do dalszej pracy. Jeśli chcesz pozostaw tu adres swojego bloga (ale nie spamuj!) - postaram się na niego zaglądnąć ;)